Rada města doporučila na svém posledním zasedání zastupitelům, aby podpořili finanční pomoc třem sportovním subjektům. Jako první chtějí radní v roce 2009 zvýšit Havířovské hokejové společnosti dotaci o 2,5 milionu korun, a to na celkovou částku 13,5 milionu. „V tomto případě každopádně nejde o zvýšení dotace, ale pouze o dřívější vyplacení peněz. V letech 2010 a 2011 budou o tuto částku dotace, která je ze smlouvy o dlouhodobé spolupráci 11 milionů korun, snížena na 9,75 milionu,“ vysvětlila mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Finanční prostředky budou použity na pokrytí odměn hráčů do konce roku 2009. Na ostatní provozní náklady, úhradu závazků a dokrytí uvedené částky v následujícím roce by měly sloužit výhradně prostředky z reklamních smluv.

Zvýšené dotace se může dočkat oddíl basketbalu TJ Start. Rada doporučuje přidat tomuto klubu 250 tisíc korun na zajištění účasti družstev kadetů a starších dorostenek v extraligové soutěži, kam se mladí basketbalisté probojovali.

Víc peněz z městské kasy očekává také florbalový klub Torpedo Havířov, který přišel o pomoc významného sponzora. Rada města Havířova doporučila zastupitelstvu města schválit zvýšení poskytnuté dotace o 200 tisíc na zabezpečení krytí nákladů v extralize mužů pro sezonu 2009/2010, když v roce 2009 již byla poskytnuta dotace 400 tisíc korun.