Před pár lety tam zrenovoval starý domek karvinský rodák, fotbalový brankář Jan Laštůvka. Na jeho usedlosti a pozemcích čítajících několik tisíc metrů čtverečních nechybí ani výběh a ustájení pro koně.

Město na dostřel Slezské Ostravě však bude mít brzy dalšího stálého obyvatele z řad fotbalistů. Svůj ultramoderní dům si v části Podlesí staví fotbalová legenda a mistr Evropy z roku 1976 Zdeněk Nehoda.

Rozlehlá stavba je napůl zapuštěná v zemi a hned na první pohled je zřejmé, že na projektu pracoval renomovaný architekt. Není to žádný „moderní“ domek se sedlovou střechou, ale objekt s ostrými hranami, kde si architekt pohrál s moderními materiály – kovem a sklem. Co všechno bude uvnitř domu, lze těžko odhadnout, na zahradě však nechybí bazén a tenisový kurt.

Podle sousedů, kteří dobře vědí, kdo že je majitelem onoho moderního domu, nabídl Nehodovi pozemek na stavbu jeho kamarád. Ten koneckonců staví podobný, byť menší dům hned na vedlejším pozemku.

„Pan Nehoda u nás byl, protože potřeboval coby po sousedovi nějaký souhlas s jeho stavbou, a působil na mě jako velmi milý člověk. Jeho dům je moc hezký,“ řekl jeden ze sousedů.

Jiný soused už tak nadšený nebyl. „Podívejte se, co tady náklaďáky nadělaly. Popraskaný asfalt na cestě, všude štěrk a prachu, no hrůza,“ postěžoval si muž, jehož dům stojí přímo naproti Nehodovu budoucímu sídlu.

Rodák z moravského Hulína prožil svá nejlepší fotbalová léta v Dukle Praha a poté v několika zahraničních klubech. Po skončení kariéry začal vystudovaný právník podnikat a dodnes působí jako agent některých slavných fotbalistů. V Ostravě podniká již několik let a mj. provozuje luxusní restauraci v centru města. Firma, v níž působí jako jednatel, se zabývá pořádáním nejrůznějších akcí.