Po roce už je opět připravena stále oblíbenější akce Útěk v řetězech. Ta se v Havířově uskuteční už počtvrté a opět se bude asi těšit zvýšenému zájmu.
Ten, kdo se nebojí náročného běhu a netradičních adrenalinových disciplín s pouty na rukách, měl by se už nyní hlásit. Pro ostatní návštěvníky bude připraven nejbohatší doprovodný program v historii akce, která letos probíhá v rámci Týdne mobility.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

„Při Útěku v řetězech jde především o nenásilné propojení sportu a boje proti negativním jevům dnešní společnosti. Myslíme si, že na podobných akcích se lidé spíše uvolní a budou mít snahu se u odborníků informovat, než když musí přímo zamířit pro radu například do protidrogových stanic, či jiných poraden. Proto jsme se dohodli na spolupráci s havířovským Centrem drogové pomoci, která bude na místě radit a odpovídat na otázky, které si kladou stovky lidí, kteří mají ve svém okolí nebo přímo rodině, lidi se závislostí,“ vysvětlují myšlenku akce pořadatelé z havířovské agentury Viking agency.

Slovo útěk je však v názvu akce nejen symbolickým pojmem, ale i skutečností. Útěkem je totiž míněna rovněž další část akce, a to soutěž, kde se mezi sebou utkávají přihlášené dvojice. Ty jsou spoutány na rukou policejními pouty a musí se dostat z věznice zpět na místo útěku. Na několik kilometrů dlouhé trase je přitom čeká celá řada nástrah a úkolů. Letos by měly být opět náročnější, než v předchozích letech. Rozhodně však nejde o průpravu pro budoucí trestance. „Hlásí se nám většinou spíše recesisté a sportovci z různých sportovních klubů a odvětví. Za nimi sem míří řada přátel a rodinných příslušníků. Soutěžící po běhu bývají unavení a zmáchání, ale hlásí se ihned na další ročník,“ dodávají pořadatelé.

V roce 2009 jde již o čtvrtý ročník akce, která je v České republice velmi ojedinělou. Vzhledem k termínu akce, sobotě 19. září, pak půjde zřejmě i o jednu z posledních možností se dobře pobavit pod širým nebem. Doprovodný program, složený z řady netradičních atrakcí a vystoupení, bude také lákavý nejen pro soutěžící, ale i pro diváky.

Akce se koná za každého počasí od 14 hodin na havířovském náměstí Republiky. V i případná dodatečná přihláška do soutěže je, díky laskavému přispění města Havířov a řady partnerů, zcela zdarma. Zájemci o přihlášení do adrenalinové soutěže najdou podmínky a přihlášku na internetových stránkách www.utekvretezech.com, kde jsou také veškeré informace km akci.