A situace se hned tak nezlepší. „Syn jezdívá vlakem z Českého Těšína do Třince na hokejové tréninky. Těšili jsme se, že po prázdninách výluky skončí a vlaky začnou opět jezdit na čas, neboť jsem se dočetla o skončení výluk, ale realita je jiná. Zpoždění pokračují,“ postěžovala si Markéta Molinová z Karviné.

Jak však informovala Kateřina Šubová, regionální mluvčí pro Moravu Českých drah, výluky v traťovém úseku Český Těšín–Třinec pokračují dle plánu. „V srpnu byla ukončena pouze jedna etapa, ale výluky budou pokračovat až do prosince,“ vysvětlila situaci, kdy cestující mylně pochopili, že výluky v září skončí úplně, Šubová.

Doplnila, že v příštím roce začnou práce okamžitě, jak to dovolí povětrnostní podmínky.

Výlukových úseků se sešlo více

Cestující proto stále musí počítat s tím, že jejich vlakové spoje mohou nabírat zpoždění. „Podle rozsahu prací v jednotlivých etapách výluk dochází k většímu nebo menšímu omezení provozu, a tím i k narušení jízd vlaků osobní dopravy. Vzhledem k tomu, že současně probíhá i rozsáhlá výluková činnost v traťovém úseku Jablunkov-Návsí–Čadca, je nutno předpokládat v celé trati Bohumín–Čadca možnost zpožďování vlaků osobní dopravy,“ informovala dále o situaci na zdejší trati Šubová.

Výluková činnost, dle dostupných informací, bude probíhat celý letošní a příští rok i v letech následujících.

Veškeré informace o výlukách naleznou na internetových stránkách Českých drah www.cd.cz/vyluky.