Každý den po deváté hodině začali registrovaní uživatelé elektronické služby E-info dostávat aktuální údaje o koncentraci polétavého prachu, oxidu dusičitého a oxidu siřičitého v ovzduší v Bohumíně. „Data pro aktuální infoservis dodává Český hydrometeorologický ústav, který má v Bohumíně měřící stanici,“ uvedla mluvčí města Lucie Balcarová.

Informace, které přijdou buď na telefony v podobě SMS zprávy, nebo elektronickou poštou do e-mailových schránek, by měly mít pro obyvatele města praktické výhody. „Ovzduší v Bohumíně patří k nejvíce znečištěným v České republice a lidé takto mají přehled, kdy je situace nejhorší a tím pádem se mohou i snáze rozhodnout, zda budou například větrat nebo půjdou na procházku. Novinku jsme zavedli na přání občanů s tím, že vysvětlivky k zasílaným ukazatelům najdou na internetových stránkách města i Českého hydrometeorologického ústavu “ uvedl Jiří Rozsypal, informatik bohumínské radnice s tím, že počet odběratelů už po pár dnech překročil padesátku.

Elektronická informační služba E-info v Bohumíně funguje od března roku 2002. Aktuálně ji využívá přes 1300 registrovaných uživatelů, kteří využívají informačního servisu v podobě e-mailů a SMS zpráv zdarma. „Počet kategorií, ze kterých mohou uživatelé vybírat, se vyšplhal na 38. Jen v letošním roce přibyly například informace o svozu komunálního odpadu nebo termínech a místech pohybu mobilního sběrného dvora,“ dodala Balcarová.