Karvinští ochránci pořádkupodle slov svého šéfa budou dohlížet na dodržování normy dennodenně, dokud tento problém z karvinských silnic zcela nevymýtí. „Hned v první den platnosti vyhlášky jsme vyrazili na místo, kde víme, že tento problém je, a nemýlili jsme se,“ uvedl ředitel Městské policie v Karviné Petr Bičej. Na problémovém úseku v Karviné-Loukách zadrželi strážníci trojici žen. „U dvou jsme situaci vyřešili domluvou, v třetím případě jsme museli být kvůli chování ženy, která zde nabízela sexuální služby, tvrdší a předvést jí na stanici. Celou věc jsme poté nahlásili na karvinský magistrát,“ potvrdil Bičej.

Lehkým děvám začíná v Karviné těžký život, strážníci slibují, že je nezpustí z očí. „Nejproblémovější jsou právě zmíněné Louky, kde především v blízkosti tamního kostela tyto ženy postávají. Problémy nám ovšem v minulosti začaly prostitutky dělat i v blízkosti staré benzinky v Karviné-Ráji. O těch místech dobře víme, stejně jako ty dívky dobře vědí o nové vyhlášce,“ je přesvědčen šéf karvinských strážníků.

Řidiči tvrdí, že se jen ptali na cestu


Pakliže budou strážníci narážet opakovaně na známé firmy, budou se muset dívky připravit na problémy. „Přímo u prostitutek není těžké jim dokázat, že nabízejí sex za úplatu. Samy dívky mnohdy samy přiznávají to, co dělají, jejich slova si pak nahráváme a to nám poté slouží jako důkaz. Horší to je u potenciálních zákazníků, tam se samozřejmě spoluúčast dokazuje obtížněji. Klasickou výmluvou řidičů, kteří se s prostitutkou dají do řeči, je to, že se pouze zeptali na cestu,“ dodal Bičej.

Novou vyhlášku přijali zastupitelé v polovině září. Reagovali tak na skutečnost, že se v okrajové městské části Louky před časem objevily prostitutky, které tam projíždějícím řidičům nabízejí své služby. Od 30. září, kdynorma vstoupila v platnost, se na veřejných prostranstvích, jako jsou ulice, náměstí, tržiště, chodníky, veřejná zeleň, parky a další veřejně přístupné prostory, zakazuje prostitutkám nabízet a poskytovat sexuální služby, jejich potenciálním klientům zase tyto radovánky vyhledávat a užívat si je. Prostitutky, které se přesto rozhodnou shánět kdekoli na silnici mezi Karvinou a Českým Těšíněm zákazníky, se vystavují riziku pokuty.