Z tohoto trojlístku měst si nejlépe vedli Bohumínští, kteří obstáli na výbornou i v republikovém měřítku. Hlásit se mohou hned ke dvěma triumfům: získali nejvíce bodů v kategorii města do 50 tisíc obyvatel. „Vítězství nás těší, je to skvělé, že se nám po třech letech podařilo vyplavat si z druhé příčky vítězství. Navíc jsme letos získali o tisíc bodů více než vloni,“ uvedl ředitel provozovatelské společnosti Bospor Jan Rozsypal.

Po třech předchozích ročnících se tak poprvé radovali z prvního místa. Navíc obhájili i loňské vítězství v počtu plavců. „Za Bohumín letos soutěžilo nejvíce lidí v celé republice a to 894 plavců. V účasti tak Bohumín porazil i velká krajská města jako České Budějovice či Pardubice, kde plavalo jen kolem 600 lidí,“ pochlubila se výsledkem středečního snažení mluvčí Bohumína Lucie Balcarová.

Ani ostatní města na Karvinsku se nenechala zahanbit. Kvalitu svých plavců například prokázali v Karviné, kde na zdejším krytém bazénu stačily výkony místních sportovců na třetí místo v celorepublikovém pořadí měst nad 50 tisíc obyvatel. Nejrychlejším časem na stometrové trati se mohl pyšnit Alexandr Jusku (56 sekund). Mezi ženami kralovala Ivana Kristlová ml., která zaplavala stometrovou trať za minutu a dvě vteřiny.

V Orlové se k plavecké soutěži připojilo 504 plavců. Ti zařadili město na 3. místo v kategorii měst do 50 tisíc obyvatel. „Nejstarším orlovským účastníkem byl osmdesátiletý Bruno Branný, nejmladší účastnicí se stala dvouletá Eliška Drastichová,“ uvedla mluvčí Orlové Nataša Cibulková.