Téměř 4 miliony korun však uhradí dotace z EU, kterou se městu na modernizaci objektu podařilo získat. Klub využívají především klienti denního stacionáře Domovinka s mentálním a kombinovaným postižením a příležitostně se zde scházejí i členové bohumínského Senior klubu.

Rekonstrukce společenských prostor a sociálního zázemí trvala necelé tři měsíce „Celá budova je teď bezbariérová. Kompletně jsme zrekonstruovali kanalizaci, elektrorozvody i rozvody vody. Zcela nové jsou podlahy, sociální zázemí, okna i dveře. Objekt jsme nechali zateplit a dostal novou fasádou. Venkovní atrium, které je součástí budovy, dostalo novou dlažbu. Před centrem přibyly dva přístupové chodníky, jeden z nich je přitom určen pro vozíčkáře,“ vyjmenovala Adriana Altof z investičního odboru bohumínské radnice. Zároveň dodala, že centrum dostalo také nový nábytek a vybavení.

Rekonstruované prostory nabízejí hned několik společenských místností, tkalcovskou a keramickou dílnu i počítačovou učebnu, stejně jako hygienické zázemí s masážními stoly či pedikérní vaničkou. „Pro naše handicapované klienty slouží opravené prostory jako denní stacionář několikrát týdně. Klienti tady mohou odpočívat, bavit se, anebo rozvíjet své schopnosti. Ze stejného důvodu zde přicházejí odpoledne nebo o víkendech i senioři. Místní Senior klub je velmi aktivní a již v minulosti měl o centrum velký zájem, takže věříme, že i do nového klubu senioři rádi zavítají. Otevřeni jsme i pro další spolky a organizace," řekla Anna Oršulíková, ředitelka Centra sociálních služeb Bohumín, které má provoz klubu na starosti.