„Chodník ze zámkové dlažby v délce 320 metrů má zvýšit bezpečnost chodců v lokalitě Vyrubaná, kde jsou zastávky autobusu a kde frekventovanou ulici Ostravskou lemují rodinné domky. Radnice vyslyšela žádosti občanů, kteří se báli především o své děti, které musely chodit domů od autobusu po silnici,“ vysvětlila důvod, proč chodník vznikl, tisková mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková.

Příprava této stavby byla, podle jejího vyjádření, velmi složitá s ohledem na výškový rozdíl mezi silnicí a okolím. „Muselo se také řešit, co s hlubokými příkopy a plynovým potrubím v místě stavby, vyřešit vlastnické vztahy, jelikož pozemky kolem silnice patřily soukromníkům a také odvodnění chodníku,“ doplnila ještě Havlíková.

Kromě drobných oprav a údržby je výstavba chodníků v letošním roce jedinou významnou investicí v této části města, ale to neznamená, že radnice na Stanislavice úplně zapomíná.

„Vloni proběhla kompletní rekonstrukce mostku směrem na Albrechtice, předloni rekonstrukce základní školy a mateřské školky,“ dodala ještě k investicím v této odlehlé části města mluvčí.