„Máme před sebou klasickou zimu: běží inventarizace sbírek, restaurování. Nyní zámek připravuje některé exponáty k vrácení, neboť sbírky jsou obecně zčásti naše, zčásti výpůjčky, jako všude jinde. Pochopitelně se na zámku také bude uklízet a na jaře opět otevřeme,“ popsala plány pro nejbližší měsíce mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

Také Archeopark se nyní na pár měsíců pohrouží do ticha a mrazu. „Nyní budeme provádět nutné drobné opravy, abychom pak v dubnu opět mohli otevřít pro veřejnost,“ přiblížil zástupce ředitele Muzea Těšínská, které Archeopark provozuje, David Pindur.

Jak vyjasnil Jiří Machálek, během zimních měsíců bude doubravský DinoPark uzavřen a bude v něm probíhat úprava pro příští sezónu, která začne 1. dubna. „Již nyní chystáme spoustu novinek, z nichž tou nejvýraznější bude okružní jízda vlakem DinoExpres. Při této patnáctiminutové jízdě uvnitř DinoParku potkáte nového 20 metrů dlouhého seismosaura, stegosauří stádo nebo unikátní model samice apatosaura kladoucí vejce. Rozšíří se také dětské hřiště, které chystáme na rozloze sta metrů čtverečních, dominantou zde bude obří pavučina. Celkový počet modelů bude navýšen na 75, a to na rozloze 25 ha,“ prozradil novinky z příští sezóny Machálek.

Více informací o Dinoparku v Doubravě čtěte v Souvisejících článcích