„Z důvodu zamezení šíření chřipky je na dny 12., 13. a 16. 11. vyhlášeno ředitelské volno. V těchto dnech neproběhne ani vyučováni LŠU a je zrušen provoz školní družiny. Třídní schůzky jsou přesunuty na 19. listopadu od 16.00 do 18.00 hodin,“ uvádí informace na úvodní stránce webu školy.

Hygienici uzavření školy nenařídili a k volnu došlo čistě z preventivních důvodů, když se vir typu H1N1 potvrdil u dvou učitelek. Podezření je ještě u jedné, která navíc nedávno navštívila Turecko, takže se u ní čeká na potvrzení nemoci i průběh léčby. Momentálně není potvrzen ani jeden případ nakažení prasečí chřipkou ani u jednoho z žáků.

„Mohu potvrdit, že mě o nákaze prasečí chřipkou informovaly dvě učitelky naší školy. Co se týká žáků, tak někteří jsou samozřejmě v tuto chvíli nemocní, ale nemám zprávu o tom, že by touto nemocí byl někdo z nich nakažen,“ potvrdila Chalupová, která dále uvedla, že průběh nemoci byl u obou kantorek mírný a neprovázely ho žádné komplikace.

Ta poté přiznala, že na její rozhodnutí měli velký vliv rodiče školáků. Zpráva o nákaze se totiž v malém městě rychle rozkřikla a ředitelka zaznamenala zvýšený počet dotazů s obavami o děti. „Mnoho rodičů se mě ptalo, co se děje a také co s tím míním dělat. Pro uklidnění situace a z preventivních důvodů jsem raději vyhlásila na tři vyučující dny ředitelské volno. Díky víkendu a svátku bude škola mimo provoz šest dní. Když víme, že inkubační doba je sedm dní, měli bychom se tímto krokem případné nákaze dětí ve škole vyhnout,“ dodala Chalupová.

Mnoho lidí považuje paniku způsobující obava z prasečí chřipky za zbytečnou a neměrně medializovanou. Poukazují přitom na fakt, že normální chřipka zabíjí lidi mnohem více a tomu se přitom velká pozornost nevěnuje.