Loni ukončila učební obor kuchař číšník a letos pokračuje v nástavbovém studiu na Střední škole hotelové a obchodně podnikatelské v Českém Těšíně.

Stejné pocity sdílela Tento týden na slavnosti v Těšínském divadle u příležitosti Dne studentstva, tzv. Juvenálií také Lenka Chytalová ze 4. ročníku oboru obchodník, která se stala Studentkou roku 2008. Obě mají studijní průměr 1,00.

Spolu s nimi byli vyznamenáni všichni ti, kteří v červnu loňského školního roku prospěli s vyznamenáním. A je jich na celé škole na čtyři desítky.

Škola oceňuje vynikající studenty pravidelně od roku 2000. „Chceme ocenit a vyzvednout ty nejlepší a nejšikovnější a zároveň motivovat ostatní k lepším výsledkùm ve škole,“ vysvětlila smysl akce ředitelka školy Vanda Palowská.

Na oslavách se také předvedli mladí sommeliéři, kteří už letos stihli účast na třech významných soutěžích ve svém oboru v Brně, Znojmě a Modré u Bratislavy a všude skvěle reprezentovali svoji školu.

Letos na Střední škole hotelové a obchodně podnikatelské studuje na jeden tisíc žáků ve čtyřech maturitních a pěti učebních oborech. Mezi studenty prvního ročníku maturitního oboru hotelnictví a turismus je také Markéta Konvičková, finalistka soutěže Česko-Slovensko hledá SuperStar.

„Když se Markéta objevila ve škole, všichni jsme ji vřele uvítali a stala se naší hvězdou. Jsme na ni moc hrdí,“ prozradila ředitelka.

Juvenálií se nemohla účastnit, protože až do konce soutěže musí být na všech živých vysíláních, takže do školy chodí jen některé dny.

EMILIE ŚWIDROVÁ