Obrovského boomu sociální sítě facebook, která si získává v posledních měsících a letech mnoho příznivců, chtějí využít i zástupci kulturního střediska.

„Facebook je celosvětovým fenoménem a stále více příznivců si jej nachází také v Česku. Na naší facebookové stránce chceme zveřejňovat aktuální program kina a kultury, stejně jako zajímavé informace z dění v knihovně, například novinky v knižním fondu. Facebook je skvělý v tom, že návštěvníkům umožní, aby se k připravovaným nebo proběhlým akcím vyjádřili, řekli svůj názor a debatovali o nich,“ uvedl ředitel K3 Bohumín Karel Balcar s tím, že služby facebooku mohou sdílet jen registrovaní uživatelé.

Jak se zdá, je tato forma prezentace kultury na Karvinsku spíše ojedinělým jevem. „Prezentujeme se prostřednictvím jiných webů, ale sociální síť jsme zatím využívat nezačali a ani jsme o tom prozatím nediskutovali. Starost o naši případnou stránku na facebooku by si vyžádala mnoho času a musím říci, že momentálně na tohle nemáme lidi,“ uvedla Zuzana Voznicová z Kulturního střediska Střelnice v Českém Těšíně.

Podobná je situace i v Orlové. „Musím říci, že v poslední době jsme se o propagaci dostatečně nestarali a to především proto, že jsme měli starosti s rekonstrukcí. V brzké době by ovšem měl nastoupit v propagaci nový člověk a s ním i nové nápady. O prezentaci na virtuální sociální síti jsme nepřemýšleli, ale samozřejmě každá reklama je vždy dobrá,“ uvědomuje si ředitelka Domu kultury města Orlové Šárka Ligocká.

Jako dobrý nápad tuto formu prezentace hodnotí i v Karviné. „Určitě to dobrá myšlenka je. Musím se přiznat, že nás to zatím nenapadlo, ale pokud by to bylo z technického a bezpečnostního hlediska možné, tak nevylučuji, že bychom se i my na této sociální síti časem objevili,“ uvedla ředitelka Městského domu kultury v Karviné Vladimíra Gajdaczová.