„V současnosti je dokončena hrubá stavba a další práce, například výstavba zázemí a šaten bude probíhat podle počasí,“ popsala současnou situaci na staveništi mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková.

Po zásadní rekonstrukci budou mít obyvatelé města už o letních prázdninách k dispozici nejen sportovní stadion a fotbalové hřiště, ale také volejbalové kurty, dětem a mládeži bude sloužit dětské hřiště.

„Na své si přijdou mj. milovníci kol nebo kolečkových bruslí. Stadion bude vybaven také moderní atletickou dráhou a dalšími sektory pro atletiku, dvěma volejbalovými kurty, bude mít skatepark, bike park, dětské hřiště, parkoviště, nebude chybět ani budova se šatnami a technickým zázemím a lezecká stěna. Celý areál bude oplocen a vybaven výkonným osvětlením,“ přiblížila vybavení stadionu Havlíková.

Areál bude přístupný veřejnosti bezplatně a bude za něj zodpovědný správce. Pouze u organizovaných akcí, pronájmu kurtů nebo hřiště bude město požadovat, aby se nájemce podílel na nákladech na údržbu a energii.

„Mám velkou radost, že se podařilo získat tak velké prostředky na rekonstrukci dlouhé roky zanedbaného areálu. Školy, sportovní oddíly, ale i různé zájmové organizace a jednotlivci budou mít konečně k dispozici důstojný komplex pro sportovní vyžití,“ řekl místostarosta města Stanislav Folwarczny.
Dodal, že většinu nákladů na rekonstrukci, které se vyšplhají na více než 81,4 milionu korun, uhradí město z dotace.