Muž na stožár vylezl patrně po šestnácté hodině. Lidé okamžitě volali městskou policii, která zahájila záchrannou akci. Na místo přijeli hasiči, policisté a záchranka. Po dohodě s energetiky bylo rozhodnuto o vypnutí proudu, aby nehrozil úraz. Muž totiž vylezl až na nejvyšší příčník stožáru do těsné blízkosti vodičů. Zasažení proudem hrozilo nejen jemu ale i záchranářům.

Nešťastník sice zprvu komunikoval, po několika desítkách minut však přestal reagovat. Podle svědků zeslábl a byl zkřehlý zimou. Tomu přispěl i vypitý alkohol. Patrně taky nechtěně spadl z nejvyššího příčníku mohutného stožáru a zaklínil se o druhý několik metrů pod ním pod ním. Při pádu se zřejmě zranil.

Hasiči mezitím na zemi pod stožárem rozprostřeli dvě velké nafukovací matrace. Do záchranné akce byli zapojeni také hasiči z havířovské jednotky, kteří se specializují na lezecké záchranné práce ve výškách a hloubkách. Po stožáru za nešťastníkem vylezl nejdříve jeden hasič a energetik. Snažili se muže zajistit a bezpečně ho dopravit na zem. S bezvládným mužem jim však po chvíli museli pomáhat další hasiči-lezci.

Situaci po celou dobu sledovala sebevrahova rodina. Patnáct minut před devatenáctou hodinou byl muž bezpečně spuštěn k zemi a svěřen do péče posádky záchranné služby. Až bude ošetřen, ujme se ho psychiatr.

"Muž posléze přestal zcela komunikovat a následně došlo k jeho pádu. Tělo postiženého se zachytilo na konstrukci stožáru o několik metrů níže a zůstalo tam bezvládně viset. Za mužem se vydali přivolaní hasiči, kteří zajistili jeho slanění na pevnou zem. Zasahující lékař zjistil, že pacient je v bezvědomí, s vážným poraněním hrudníku a podchlazený. Bylo nutno zajistit intubací jeho dýchací cesty a provést další život zachraňující úkony. Posádka následně muže šetrně transportovala na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Karviné-Ráji," uvedl k případu mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

S největší pravděpodobností se muž k sebevražednému pokusu odhodlal vzhledem k tíživé životní situaci. Podle dostupných informací přišel o práci a těžce nesl i rodinnou situaci.

"Když se naši policisté dozvěděli o muži na stožáru, pokusili se s ním navázat kontakt. Na jeho počínání upozornili po šestnácté hodině lidé z nedalekých rodinných domů. Muž na stožáru kouřil a snad i něco pil. Policisté se snažili s mužem rozmlouvat a od skoku ho odradit," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

S mužem se pokusil navázat kontakt policejní vyjednávač. Jeho snaha ale byla v tomto případě marná. Nedávno se policejní vyjednávačce podařilo od skoku ze střechy zachránit mladou dívku v Havířově.