Město kvůli bezpečnosti chodců vybudovalo na Lidické ulici, přes kterou povede téměř dva roky objízdná trasa k železárenskému mostu, nový chodník a nasvětlený přechod pro chodce. Jeho výstavba přišla radnici na jeden milion korun. Chodník navazuje na právě budovaný kruhový objezd a část chodníku, který je součástí výstavby mostu a je dlouhý 83 metrů.

„Chodník v těchto místech chyběl a investor výstavby mostu – Ředitelství silnic a dálnic– s jeho prodloužením nepočítalo. Lidická ulice bude enormně zatížená a chodci by na ní byli ohroženi, proto jsme se rozhodli chodník na náklady města dostavět,“ uvedla Jitka Ptošková, vedoucí investičního odboru bohumínské radnice.

Nový most usnadní příjezd na dálnici


Vybudování nového silničního mostu, který spojí městskou část Skřečoň a centrum Bohumína, a přivaděče k dálnici a obchvatu Bohumína přijde na 994 milionů korun. Jejich výstavba potrvá dva roky. Most bude dlouhý 100 metrů a unikátní zavěšená konstrukce, složená ze čtyř mohutných pylonů a ocelových prutů, bude vážit 650 tun. Investorem je Ředitelství silnic a dálnic.

Nový moderní most nabídne lepší dopravní řešení a přímé napojení na dálnici D47, protože jeho nedílnou součástí je také dálniční přivaděč a obchvat. Mostní objekt tak nahradí stávající skřečoňský most, který je už technicky nevyhovující. První automobily by se na novém moderním mostě mohly objevit už ve druhé polovině roku 2011.