„Nechceme dělat žádné protiprávní korky a je v našem zájmu, aby se situace celkově zklidnila. Proto jsme se nejdříve spojili s vedením českého hokeje a právníkem, abychom řešili vše podle zákonů a dalších norem. Hráčům nyní vytkneme jejich chování a upozorníme je na to, že v případě opakování můžeme sáhnout ke zrušení jejich smluv, a to na základě jejich hrubého porušení. To je jediný správný postup a určitě teď nebudeme hned nikoho vyhazovat. Opakuji, že chceme situaci uklidnit a řešit,“ vysvětlil prezident oddílu Ivo Peštuka.

Hráči nenastoupením k zápasu s největší pravděpodobností porušili platné smlouvy, protože nevyplacení ani zpoždění výplaty není podle zákona důvodem k absenci. Kromě zákonů postup řeší i hokejové normy, které jasně stanoví, jak se hráči mají v tomto případě zachovat, což podle dostupných informací z obou stran dodrženo nebylo.

Už v průběhu středečního zápasu došlo k odstoupení manažera Marka Novotného, který na svou funkci rezignoval. „Tento měsíc opouštím svou funkci sportovního manažera. Jedním z důvodů mého rozhodnutí bylo i to, že jsem nedokázal zajistit, aby hráči nastoupili k zápasu proti Benátkám. Děkuji všem mým kolegům za spolupráci," oznámil Novotný

Po skončení hokejového prvoligového zápasu vtrhli havířovští fanoušci do prostor, kde sídlí vedení klubu. Dostali se až do prostoru VIP a situaci musela zklidňovat až přivolaná hlídka městské policie. K žádným výtržnostem ani fyzickému napadení nedošlo. Fanoušci chtěli diskutovat o současné situaci a dalším řešení, ale odešli s nepořízenou, když narazili pouze na nového prezidenta Ivo Peštuku, který jim vysvětlil, že zodpovědní funkcionáři už odjeli domů.