Na mistrovství do Německa se sjelo téměř 3000 tanečníků z 20 států. A jeho účastníci si skvělou atmosféru náležitě vychutnali.

„Poprvé bylo mistrovství přenášeno on-line, takže i rodiče z domu mohli sledovat, co se děje,“ popsala Lenka Krčová z bohumínského klu­bu. „Protože na šampionátu fungovala internetová síť, mohli nás rodiče a známí podporovat i tímto způsobem – a to velice pomohlo držet atmosféru. Nikdy se nám nepodařilo získat přímo zlato, vždy to bylo třeba třetí místo nebo jiné – sice dobré, ale nemedailové umístění. A tenhle úspěch nás hodně stmelil. Především proto, že se jednalo o týmový úspěch, ne jen o medaili dvojice,“ uvedla Krčová.

Úspěch Bohumínským pomohla vybojovat show s názvem Začarovaný kruh. Představení se nacvičilo již v roce 2003 a letos jej klub obnovil.

Z kraje uspěli ještě Ostravané


„Nikdy jsme jej, kromě domácích soutěží, nikde nepředváděli, takže jsme se jej rozhodli obnovit. Obnovené tréninky trvaly tři měsíce. Příběh vznikl na základě jedné mé myšlenky, životní zkušenosti. Jde o červený kruh, ve kterém tančí tanečnice – všechny v červených kostýmech. Chtějí ven, ale nemohou, protože jsou všechny v červeném a na červeném území. Pak jedna z nich dostane nápad, svlékne se – a najednou je v bílém kostýmu. Takže může ven z červeného prostoru. Postupně se do bílých kostýmů svléknou i všechny ostatní tanečnice. Ale kruh se změní na bílý… Takže jsou zpět v něm, v jakémsi vězení. Jde o takovou alegorii života,“ vysvětlila Lenka Krčová.

Z České republiky se světového šampionátu zúčastnilo 352 tanečníků z 6 českých tanečních klubů. Z Moravskoslezského kraje zaznamenal výrazný úspěch i klub Akcent Ostrava, který se stal mistrem světa v juniorských formacích.