Soutěžilo se bez rozdílu věku, společně ženy a muži. Téměř šestihodinový maratón přinesl zajímavé a často dramatické boje.

Loňskému vítězi Jiřímu Svojanovskému z Ostravy se podařilo první místo po přesné hře obhájit. Spokojen byl také trenér a spoluorganizátor turnaje Martin Kučera, student Olomoucké univerzity.

Vítěz obdržel krásný perníkový věnec a všichni účastníci malý zvoneček.

„Jsem moc ráda, že zájem o boccii roste. I přes vysokou nemocnost účast na turnaji byla vyšší než v minulém roce. Přibyli navíc sportovci z Olomouce. Věřím, že se nám v Havířově podaří založit pro mladé lidi s postižením hezkou tradici. Velký dík patří středisku Don Bosko, které nám propůjčilo sál a máme tu i možnost pravidelně trénovat. Vstřícní byli také sponzoři,“ uvedla závěrem Jiřina Nevrlá, předsedkyně pořadatelské organizace Help klub Havířov.

Boccia je halový sport, šitý na míru pro handicapované sportovce, zejména z řady vozíčkářů. Je pro ně také sportovním odvětvím, kde si mohou své síly změřit na nejvyšší možné úrovni, paralympiádě.

Pořadí: 1. Jiří Svojanovský (Ostrava). 2. Julie Janická (Karviná), 3. Lenka Pietrová (Jablunkov), 4. Tomáš Byrtus (Český Těšín), 5. Jakub Eliáš (Havířov), 6. Dana Šiffnerová (Ostrava), 7. Ján Žaludko (Havířov), 8. Lukáš Vláčil (Olomouc).