Asi jde o logický posun v myšlení, protože na trhu práce žalostně chybí řemeslníci. Není divu, že různé firmy si učně předcházejí a po vyučení už mají pro většinu nachystané pracovní smlouvy.

„Máme několik firem, které s námi úzce spolupracují. Naši žáci u nich vykonávají praxi, za kterou dostanou pěkně zaplaceno. Navíc si je firmy snaží naklonit, aby u nich zůstali i po skončení učebního poměru. Nejedná se o stipendia, ale kupují jim například jednorázově nějaké dárky,“ přiblížil u příležitosti dne otevřených dveří ředitel Střední školy řemesel a služeb v Havířově-Šumbarku Vojtěch Kolařík.

Při prezentaci školy se rodiče i potenciální studenti dozvěděli také řadu zajímavých a důležitých informací. Mohli se seznámit se zázemím školy i učebními a mimoškolními úspěchy. Přesto nejvíce převládala zvědavost nad dalším uplatněním na trhu.

„ O některých oborech víme, že je o ně obrovský zájem, ale my musíme mít k jejich otevření dostatek zájemců. I to je jeden z důvodů, proč pořádáme Den otevřených dveří. Máme díky němu i větší přehled,“ dodal Kolařík.