Na její místo bude vypsáno výběrové řízení a do té doby povede Střelnici dosavadní zástupce Kamil Szczurek.

Důvody, proč se rada rozhodla pro odvolání dosavadní ředitelky, se rozcházejí.

„Rozhodnutí bylo přijato jednomyslně všemi členy rady po předcházejícím dvouhodinovém jednání a zvážení všech okolností. Toto jednání mimo jiné vyvolaly písemné stížnosti zaměstnanců KaSS Střelnice na situaci v této instituci, manažerská pochybení a zhoršující se mezilidské vztahy na pracovišti,“ řekla mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková.

Jednotlivci mlčí

Jednotliví radní ani vedení radnice se k celé věci sami za sebe příliš vyjadřovat nechtěli a média odkazují na společné prohlášení vydané prostřednictvím tiskové mluvčí.

Jediný aspoň trochu sdílný byl radní za ODS Rostislav Zabystrzan.

„Šlo o standardní výměnu managementu, nechci se k tomu vyjadřovat. Určitě to nebyl žádný zásadní důvod, ale spíše malý,“ řekl redakci Deníku Zabystrzan.

Překvapeni rozhodnutím radních jsou i někteří řadoví zastupitelé. „Je to pro mě novinka, slyším to poprvé od vás, že byla odvolána,“ uvedla Ewa Santarius (VPM).

K zápisům z jednání rady se nedostala další ze zastupitelek Janina Putniorzová (VPM): „Odvolání mě překvapilo. Ale ještě nemám prostudovány papíry, které se k tématu vztahují, takže nemohu sdělit své stanovisko,“ řekla Putniorzová.

Odvolaná ředitelka Olga Humplíková, která Střelnici vedla tři roky, prozradila, že odvolání z funkce dostala bez udání důvodu.

„Ani mi jej nikdo nesdělil. Ale myslím, že důvodem byla názorová neshoda a snaha města zasahovat do pravomocí ředitele na poli personálních záležitostí,“ uvedla Humplíková.

Podporu jí přitom vyjádřili i lidé z oblasti kultury. „Nabídli, že za mě sepíší petici, ale odmítla jsem to. Mně by to nepomohlo a jim jen uškodilo,“ myslí si Humplíková.

Před třemi lety ve funkci ředitele Kulturního a společenského střediska Střelnice nahradila Lukáše Brzobohatého. Ten byl rovněž odvolán zničehonic a proslýchalo se, že důvodem tehdy bylo organizování přehlídky filmů s gay a lesbickou tématikou.