Tuto změnu potvrdil ředitel Technických služeb v Karviné Josef Mertl i mluvčí města. Podle Mertla byla zimní údržba parkovišť ve městě jakýmsi nadstandardem.

„Neměli jsme to v popisu práce a dělalo se to jako něco navíc. Letos se již budeme soustředit na důležitější věci, například zimní údržbu silnic,“ potvrdil Mertl s tím, že na tuto „nadstandardní činnost“ firma ani nemá dostatek peněz.

Nový systém úklidu potvrdila i mluvčí magistrátu Šárka Swiderová. Zaměstnanci technických služeb se podle ní takto mohou zaměřit na své priority. „Město si samozřejmě nemůže dovolit parkoviště neuklízet, jen se o jejich údržbu budou starat ti, kteří plní takzvanou veřejnou službu,“ uvedla Swiderová.

Lidí, kteří plní veřejnou službu, tedy odpracují měsíčně pro město určitý počet hodin, aby měli nárok na plnou výši sociálních dávek, je v Karviné přibližně 270. Proto by se obyvatelé Karviné nemuseli obávat toho, že by novinku měli nějak znatelněji pocítit. Městu navíc nahrává to, že o přístupové chodníky k domům jiných majitelů se už nemusí starat.

„Tím pádem můžeme soustředit síly pracovníků veřejné služby na jiná místa, příkladem mohou být právě parkoviště,“ dodala Swiderová.