Na jednání se řešila momentální situace pouze v mládežnickém hokeji. Hlavním cílem bylo najít řešení, které by umožnilo odblokovat co nejdříve dotaci, kterou město mladým hokejistům na posledním zasedání zastupitelstva pozastavilo.

Jednání se zúčastnil také prezident občanského sdružení HC Havířov Panthers Ivo Peštuka, který se nakonec zavázal svolat co nejrychleji valnou hromadu, která by do občanského sdružení HC Havířov Panthers dosadila čtyři nové zástupce.

„Jedná se o Aleše Bambulu, Martina Potočného, Jana Peterka a Jaroslava Mrowiece. Jde o skupinu rodičů, jejichž děti hrají v havířovském hokejovém klubu mládežníků a kteří mají zájem podílet se na rozvoji havířovského mládežnického hokeje,“ přiblížila záměr a jména mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Dále se politici dohodli na tom, že po přijetí nových členů a doložení zprávy revizní komise, bude okamžitě uvolněna první splátka dotace, a to ve výši 1,5 milionu korun, přičemž celkově radnice letos podpoří mládež částkou 4,5 milionu korun.

„Mládežnický hokej musí peníze dostat co nejrychleji, aby mohl plynule pokračovat v činnosti. Mluvíme tudíž řádově o dnech. Současný prezident projevil také zájem o co nejrychlejší řešení a slíbil, že nic nebude zdržovat,“ řekl náměstek primátora Zdeněk Osmanczyk.

„Valnou hromadu jsem chtěl uspořádat už dnes, ale nakonec bude svolána asi v pátek. Musí na ní být totiž přítomen právník, a ten nemá bohužel dříve čas,“ potvrdil Peštuka.

Všeobecně se předpokládá, že všichni stávající členové občanského sdružení následně odstoupí ze všech funkcí ve sdružení i ve valné hromadě, takže nová skupina převezme vedení klubu v podstatě okamžitě.

Celá čtveřice nového vedení pochází z Havířova. Nejznámější tváří je Jan Peterek, který v dresu Panterů hrál v extralize a nejvyšší soutěž hraje i nyní v dresu Třince. Sportovní veřejnost zná dobře také Martina Potočného. Ten v současnosti stále hraje druhou ligu za tým HC Orlová, kde působí i ve funkci viceprezidenta.

Krach havířovského seniorského hokeje nenechal v klidu opozici. Zastupitelé za ODS na pondělním zasedání zastupitelstva ostře kritizovali vedení města, především náměstka Bronislava Bujoka. Postavili se přitom do pozice, že nikdo z nich neměl o dění v klubu ani tušení, zatímco Bujok informace tajil. Problémy v klubu podle opozice zatajili také zastupitel za ČSSD Miroslav Polák a ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Jiří Bednář.
Prohlášení havířovské ODS:
Zastupitelé ODS a KDU-ČSL se na pondělním zasedání havířovského zastupitelstva pokusili odvolat JUDr. Bronislava BUJOKA (KSČM), náměstka primátora pro sociální rozvoj. Pro jeho odvolání však nezískali potřebný počet hlasů. Důvodem pro jeho odvolání byl jeho naprosto nekompetentní přístup při poskytování dotací dlouhodobě předlužené Havířovské hokejové společnosti s.r.o. Tato společnost rok za rokem hospodařila ztrátově a již v roce 2007 vykazovala záporný vlastní kapitál přes 16 mil. Kč. Přestože musel vědět o finančních problémech a dluzích této společnosti - účetní výkazy jsou při poskytování dotace požadovány – „opomněl“ o těchto závažných skutečnostech informovat zastupitele. Na základě jeho doporučujícího stanoviska si dokonce část zastupitelstva, přes odpor opozice, schválila převedení části plánované dotace ve výši 1,25 mil. Kč z roku 2010 na 2009. Tyto prostředky již, vzhledem k probíhajícímu insolventnímu řízení, nemohly být použity na provoz společnosti a budou v roce 2010 havířovskému hokeji chybět. ODS v Havířově nyní intenzivně jedná napříč politickým spektrem s cílem zachránit alespoň družstva žáků, dorostu a juniorů a pokusí se přispět k rychlé obnově dobrého jména havířovského hokeje. (bb)