Pisatelka v omluvném dopise uvádí, že při návštěvě nemocnice zaslechla v čekárně rozhovor dvou žen, které situaci úmrtí pacientky na prasečí chřipku skandálně popisovaly. To pak rozhořčeně napsala a e–mailem poslala kamarádce jako soukromou zprávu a nepředpokládala, že ta to rozešle dalším známým, když navíc podle ní tuto zprávu ještě někdo upravil.

„Kdybych chtěla tuto zprávu šířit, tak ji pošlu všem známým z mého adresáře. Tyto věci jsem prostě vůbec nezamýšlela zveřejňovat,“ uvedla autorka omluvného dopisu.

Následně však přiznává, že k šíření vlastně kamarádku vybízela. „Při psaní jsem se opět rozzlobila a napsala tu osudnou větu, ať to šíří dál s tím nelichotivým osočením pana primáře. Vůbec jsem neřešila jak to má šířit, ale jedno vím jistě, napsala jsem ať to nepřeposílá, nekopíruje a neuvádí žádná jména,“ uvádí dále v listu adresovanému řediteli nemocnice i primáři Mifkovi, čímž své tvrzení dokonale zamotala.

Nejhorší na celé věci bylo asi to, že se tato informace dostala i k pozůstalým, kteří se s ženou rozesílající e–mail spojili. V situaci, kdy přišli o blízkého člověka, to bylo určitě hodně stresující.

Vedení nemocnice omluva potěšila, ale nadále chce kauzu prošetřit, aby mohlo být jméno nemocnice kompletně očištěno. Celá věc bude kompletně došetřena.

„Od počátku jsme byli přesvědčeni, že se jedná o pomluvu. Celou věcí se následně zabýval nejen krajský úřad, ale dokonce i ministerstvo. Přiznání a omluva pisatelky pomluvy to jen dokazuje. Uvažovali jsme, že bychom trestní oznámení stáhli, ale jméno naší nemocnice bylo značně poškozeno, takže musíme trvat na prošetření,“ uvedl ředitel nemocnice Jan Ferenc.

Původní zprávu čtěte ZDE.