Zastupitelé přitom neřeší tento ožehavý problém poprvé. Loni vybrali variantu opravy staré školy, do které chtěli knihovnu i muzeum přestěhovat. Jenže zjistili, že nemohou požádat o grant a problém uvázl na mrtvém bodě.

Na posledním zasedání se zastupitelé shodli na tom, že nechají zpracovat projekt opravy školy a na jeho základě budou žádat o peníze z EU.

„Zastupitelé se přiklonili ke studii opravy školy. Necháme proto zpracovat projekt a budeme žádat peníze z EU. Nikdo nám samozřejmě nezaručí, že uspějeme, takže nejistota tu určitě je. Tento balvan prostě stále valíme před sebou,“ přiznala starostka Šenova Darja Kuchařová.

Zastupitelé měli na stole několik návrhů, z nichž dva počítaly s výstavbou nových budov. „To by se nám samozřejmě líbilo nejvíc, ale nebráníme se přestěhování do školy, ale až bude opravená. Nyní je totiž v havarijním stavu a přestěhování je z řady pohledů nemožné,“ uvedla ředitelka knihovny Simona Slavíková.

Pomoci se snažil také místní evangelický farář, který nabízel k využití prostory kostela. K dispozici měl plán na rozdělení kostela a vybudování jednoho patra. „Tento plán bohužel neřešil problém muzea, ale pouze knihovny,“ vysvětlila Slavíková, které nejistota vadí.

„Dokonce padly návrhy na prodej školy a následnému pronájmu prostor, ale to by bylo nejhorší možné řešení. Je to zlé, když my, ani radnice nevíme, co bude dál,“ řekla ředitelka, která nevěří slibům, když například muzeum bylo v Šenově zavřeno ze dne na den.

Starostka Šenova však řekla, že obec registruje požadavky školky a bude o tomto problému nadále jednat. Pokusíme se najít jiné vhodné prostory,“ dodala Kuchařová.