Cizinec cestou z letiště ve Vídni nečekaně skončil v brněnské nemocnici. Hospitalizaci si vyžadoval jeho zhoršený zdravotní stav. Po ukončení akutní léčby byl sanitkou převezen do Karviné-Lázní Darkov, ovšem zdejší hlavní lékař cizinci rehabilitační léčbu vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nedoporučil.

„Muž proto kontaktoval cestovní kancelář, a nechal si zajistit letenku v co možná nejkratším termínu. Pracovnice CK zajistila let na 21. února, avšak přitom zjistila, že cizinci kvůli nečekaně delšímu pobytu v České republice propadlo pobytové vízum. Kontaktovala proto cizineckou policii,“ uvedla mluvčí Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Ostrava Daniela Vlčková.

Policisté odjeli do Lázní Darkov k provedení pobytové kontroly osmašedesátiletého cizince a z jeho cestovního dokladu zjistili, že do České republiky přicestoval začátkem ledna letošního roku přes Vídeň na vízum, jehož platnost vypršela 8. února. Na základě všech zjištěných okolností a doložených lékařských zpráv policisté muži správní vyhoštění nevydali, neboť toto rozhodnutí by mělo negativní vliv na jeho soukromý život.

„Přestupek, kterého se dopustil svým nelegálním pobytem na našem území, proto vyřešili domluvou. Výjezdním příkazem stanovili, že do 22. února letošního roku musí z České republiky vycestovat,“ dodala Vlčková.