„Organizace bezplatnou možnost prezentace využívají. V těchto dnech zpracováváme všechna data a brzy bude tato nová sekce k dispozici,“ přiblížila situaci webeditorka a mluvčí havířovského magistrátu Romana Bartošková.

Aktualizace se koná dvakrát ročně, a to v únoru a o letních prázdninách. Organizace se mohou buďto nově přihlásit, nebo již vložená data obnovit. Poslední uzávěrka už skončila, ale jestliže se někdo opozdil nebo zapomněl, stále má šanci nové informace městu dodat.

„V tomto období už sice jinak nová data nepřijímáme, ale jelikož pracujeme stále na vytvoření nových sekcí, dáváme výjimečně šanci i opozdilcům. Času už ale moc nezbývá, takže by si potenciální zájemci měli pospíšit,“ dodala Bartošková.

Elektronický Katalog volnočasových aktivit je zveřejněn na internetové adrese katalog.havirov-city.cz. Jeho smyslem je představit ucelený přehled všeho, co město v této oblasti nabízí. Rodiče, děti a mládež si mohou vybrat z širokého spektra možností, jak trávit volný čas. Rozdělen je do tří hlavních oblastí. Jedná se o sport, kulturu a ostatní. Vedle neziskových organizací jsou zde například k dispozici i provozní doby komerčních sportovišť.

„Nechybí zde podrobnější představení jednotlivých klubů, organizací a jejich aktivit i úspěchů, včetně zobrazení místa působení organizace na mapě, fotogalerie nebo videoukázky. Nezbytné jsou samozřejmě kontakty. Nezbývá než si vybrat,“ přiblížila projekt Bartošková.