Asi padesátičlenná skupinka tanečníků, muzikantů a místních občanů v pestrobarevných oděvech, rozmanitých maskách nebo pouze v zimním oblečení v čele s medvědem a jeho vodičem začala svou cestu po jedenácté hodině v Datyňské ulici před domem Nytrových. Postupně obcházela okolní rodiny, aby jim připomněla blížící se svátky Velikonoční a konec období bujarého veselí. Bez povšimnutí nenechala ani projíždějící automobily. Na parkovišti u křižovatky měl průvod zastávku. Místní otužilkyně si tu za doprovodu harmoniky s velkou vervou zatančila.

Všude se jim dostalo vřelého přivítání s bohatým občerstvením a na zahřátí nechyběla ani voňavá slivovice. Dominoval tanec, zpěv a hlavně skvělá nálada. Výborně se také bavily děti.

O dobrou zábavu se postarala taneční skupina Kotek z Ostravy známá též jako Veterán. „Jsme tu poprvé. Pozvala nás naše tanečnice Veronika Kielarová. Je tu moc hezky a atmosféra je úžasná,“ konstatovala s potěšením Jarmila Valoušková členka souboru, který přišití rok oslaví své čtyřicetiny.

Asi dvouhodinová obchůzka skončila odmaskováním a přátelským posezením.