Letos se jedná o 21. ročník halové pohárové soutěže mladých hasičů a současně o 19. ročník neoficiálního mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. Startovní listina bývá zaplněna už krátce po ukončení předešlého ročníku. „Přihlášeno je 32 družstev mladších hasičů ve věku od 6 do 10 let a 44 družstev starších hasičů do 16 let. Zájemců by bylo mnohem více, ale kapacita haly to neumožňuje,“ vysvětlil velitel pořádající jednotky Emanuel Došlík.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

Každé družstvo může mít od 5 do 10 členů a jeden sbor může nominovat po jednom týmu v každé věkové kategorii. Na hasiče čekají tradiční disciplíny. V těch budou muset prokázat rychlost v běhu, zvládnutí překážek s hasičskou tématikou a také uzlování na čas.

„Program soutěže je připraven, stejně jako desítky cen pro nejúspěšnější a poháry pro vítěze. Dokončujeme poslední úpravy používaného vybavení a překážek. Vše musíme nainstalovat v noci na sobotu, protože ještě v pátek večer patří hala sportovcům. V sobotu ráno už bude vše připraveno pro zápolení stovek mladých hasičů,“ doplnil Došlík.

Soutěž se bude konat po celou sobotu v Městské sportovní hale. S tím souvisí opatření v dopravě. Větší množství hasičských vozidel by zaplnilo běžná parkoviště a proto jim bude vyhrazena část ulice Astronautů, podobně, jako se to dělá například u Havířovských městských slavností. Některé soutěžní týmy ze vzdálenějších míst budou ve městě nocovat. Azyl tradičně nacházejí v tělocvičně ZŠ Jarošova.