„Jestliže nemocnice získá akreditaci, je to známka toho, že zdravotní zařízení je důkladně prověřeno a pacientům se zde dostane kvalitní péče i bezpečí při ošetření a hospitalizaci. Naším cílem je trvalé zvyšování kvality a bezpečí, takže o akreditaci samozřejmě hodně stojíme,“ vysvětlila mluvčí havířovské nemocnice Jana Zlattnerová.

Další předakreditační šetření se v havířovské nemocnici uskutečnilo v polovině února. To mělo prověřit, zda je schopna plnit zadané úkoly a akreditovat se ještě letos. Odborná komise namátkově kontrolovala jednotlivá oddělení a provozy při běžném denním režimu a výsledné nálezy denně vyhodnotila, takže výsledky mělo vedení okamžitě k dispozici. „Komise některé menší chyby samozřejmě našla, hlavně ve vedení dokumentace. Ale od toho tato šetření jsou a my máme nyní dostatek času, abychom je odstranili. Celkově jsou výsledky dobré a já osobně věřím, že naše nemocnice akreditaci získá,“ řekl ředitel Jan Ferenc.

V rámci šetření se v Havířově uskutečnil i seminář kvality pro lékaře a ošetřovatelský personál, kde se měli možnost všichni dotazovat na problematiku bezpečí pro pacienty a zdravotnický personál. „Na závěr nemocnici navštívili naši nemocnice i kolegové ze Slovinska, kteří chtějí akreditovat svá zdravotnická zařízení,“ dodala Zlattnerová.