Na výběr je mezi příměstskými tábory, které pořádají domy dětí a mládeže, ale i další akce.

„Orlovské děti mohly využít akce Taneční a zábavné jarní prázdniny, které organizuje DDM – v neděli vyrážejí do Beskyd na rekreační středisko Ondrášek,“ řekla mluvčí Orlové Nataša Cibulková. „Ty děti, které v Orlové zůstávají, mohou navštěvovat Klub Spirála, který rovněž patří pod DDM. A samozřejmě je k dispozici i městská knihovna,“ upozornila na další možnost zábavy Cibulková.

Ani v Havířově knihovna nezahálí. „Ve čtvrtek 4. března pořádá knihovna ve Šrámkově ulici akci Vítáme jaro. Děti zde mohou libovolnou technikou tvořit výrobky,“ upozornila havířovská mluvčí Jana Pondělíčková. V Havířově je možné využít ještě pořád i veřejného bruslení. Několik příměstských i celotýdenních táborů má v nabídce také středisko volného času Asterix.

Do Přírodovědné stanice se mohou vypravit karvinské děti. Stanice v Karviné–Ráji ve všedních dnech vždy od 10 do 15.30 hodin nabízí veřejnosti prohlídku stanice. V ní se můžete setkat s téměř 250 zvířátky. Na návštěvníky čekají korálovky, hroznýš, krajta, leguán, trnorap, parosnice, želvy a další zvířata.
Kromě bruslení v Havířově se bude bobovat a lyžovat. Českotěšínské děti vyrazí do Mostů u Jablunkova. Sportovní hry v tělocvičně, společenské hry, hry na PC, bowling nebo návštěva aquacentra budou náplní příměstského tábora v Bohumíně.

„Zájem o jarní tábor je vždy tak akorát, hlásí se přes dvacet dětí. Děti odjíždějí v sobotu na turistickou základnu do Návsí u Jablunkova. U letních táborů ale zájem převyšuje nabídku,“ popsala Šárka Krišicová z Domu dětí a mládeže v Bohumíně. „Také městská kulturní agentura K3 pamatuje o jarních prázdninách na děti,“ upozornila bohumínská mluvčí Lucie Balcarová.