21. ročník halové pohárové soutěže mladých hasičů, která byla současně 19. ročníkem neoficiálního Mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska, pořádal SDH Havířov Město. Soutěž je určena nejmladším hasičům ve věku od 6 do 15 let. Svým rozsahem je havířovská soutěž největší v zemi.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

Disciplíny jsou tradiční. Mladí hasiči získávají body ve štafetě, v jejímž průběhu musí každý člen družstva co nejrychleji a přesně uvázat stanovený uzel. Soutěžící z týmu si vždy vylosují, jaký uzel budou vázat. Na výběr mají tesařský uzel, zkracovačku, lodní uzel, záchranný uzel a úvaz na proudnici.

Dalšími disciplínami jsou běžecká štafeta dvojic a v odpoledních hodinách týmová štafeta 4×4. Obě štafety jsou zpestřeny hasičskou tématikou. Běžci musí v jejich průběhu například přebíhat přes kladinu, přenášet hasicí přístroj či rozvinovat nebo naopak svinovat hadice.

V organizačním týmu jsou téměř všichni domácí hasiči a hasičky, kteří zajišťují pořadatelskou službu, servis, posty časoměřičů a rozhodčích. „V průběhu roku se zajišťují sponzoři na ceny pro nejlepší soutěžící. Poslední týden pak finišuje příprava překážek a v noci před soutěží musíme připravit halu,“ řekl velitel pořádající jednotky Emanuel Došlík.

Výsledky:
V kategorii mladších hasičů zvítězili hasiči z Veselé. Druhé místo vybojovaly Kyjovice a třetí Bohuslavice. Domácí se umístili na 14. místě.
V kategorii starších hasičů vyhráli hasiči ze slovenské Spišské Nové Vsi. Druzí byli hasiči z Měníka a třetí z Kyjovic. Domácí se umístili na 9. místě.

Deník celou akci sledovala průběžně aktualizoval. Atmosféra v hale byla na tyto stránky přenášena online streamovaným videem.