Zástupci klubu se ale brání, tvrdí, že jejich barmanky mladistvým nenalívají. „Alkohol jim koupí buď někdo starší na baru, nebo už přijdou do klubu opilí. Bránit mladým vstoupit do klubu nemůžeme, do dvanácti hodin tu můžou být,“ říká zástupce vedoucího klubu Richard Ševčík. Klub je monitorován devatenácti kamerami, proto si jsou zdejší pracovníci jisti, že chyba není na jejich straně.

Podle ředitele karvinských strážníků Petra Bičeje se už ale stalo, že se barmance prokázalo, že neplnoletému alkohol nalila. „Ale chápu, že se může stát, že neodhadla dobře věk. Je pravda, že mladí si za sebe na bar posílají své starší kamarády. Na druhou stranu ale není pravda, že by museli být za každou cenu děti pouštěny do prostor klubu. Každý klub si může dát svá pravidla, a když se rozhodne nezletilé dovnitř nepouštět, tak mu v tom nikdo nezabrání,“ vysvětlil Petr Bičej.

To, že si strážníci takto zasedli právě na kluby v Karviné-Hranicích, je zapříčiněno i četnými stížnostmi zde bydlících lidí. Klub je zasazen do hustě obydlené části města a proto chování opilých křiklounů postávajících před klubem mnohé probouzí ze spánku.

Jen za leden si na popíjející mládež na osmičce vyšlápli strážníci hned osmkrát. Celkem z přibližně osmi desítek kontrolovaných mladistvých jich bylo 23 pod vlivem alkoholu. „Lednovému rekordmanovi mezi dětmi bylo naměřeno téměř 1,7 promile,“ uzavřel Bičej.

Zástupci klubu nejsou četnými kontrolami znechuceni, naopak, přítomnost uniforem prý vítají. „Ačkoliv to občas narušuje chod klubu, tak jsme rádi, že tady policisté chodí. Mladých opilců tady od té doby chodí míň, protože o pravidelných kontrolách ví,“ dodal Richard Ševčík.