Jde o děti cizinců, kteří na Ostravsku pracují jako manažeři nadnárodních firem. „Děti cizinců učíme plavat stejně jako naše české děti. Začínají se znakem a postupně je seznamujeme s dalšími plaveckými styly, jako jsou prsa či kraul. Naši instruktoři se s dětmi snaží komunikovat v angličtině, takže jsme museli oprášit jazykové znalosti a naučit se také nová slovíčka, která jsou důležitá pro výuku plavání. Děti na celém světě mají rády vodu, ale na rozdíl od českých dětí pozorujeme, že jsou více disciplinovanější a vnímavější,“ uvedl vedoucí bohumínského aquacentra Jaromír Voráč.

Pět plaveckých instruktorů vyučuje skupinku 35 dětí ve věku od 3 do 9 let podle jejich vodních dovedností. Přitažlivost plaveckých lekcí zvyšuje i jízda na 45metrovém tobogánu nebo skotačení ve vířivém bazénu, kterou bohumínské aquacentrum nabízí, což potvrzují i samotné děti.

„Líbí se mi tady a nejvíc mě baví potápění pod vodou,“ řekla sedmiletá Prerna z Indie. Její osmiletý spolužák Anthony, jehož otec pochází z Austrálie, ale jeho maminkou je Češka, se zase nejvíce těší na tobogán a na vířivku.

Dětem se prý výuka plavání velice líbí. „Velmi se na hodiny těší, a moc rády sem chodí a to i ti nejmenší. Instruktoři plavání jsou příjemní, vstřícní a atmosféra je tady radostná. Jazykové bariéry nejsou, lektoři umí anglicky, a pokud se v angličtině s dětmi nedomluví, protože pro mnohé z nich není angličtina jejich rodný jazyk, tak pomohou posunky rukou,“ řekla jedna z kantorek Silvie Konevalová.

„S dětmi se snažíme mluvit anglicky, některé z nich jsou české národnosti, nebo jeden z rodičů je Čech. Nemají problém s vodou, jsou velmi šikovné a dělají vše, co se jim řekne,“ dodala jedna z bohumínských instruktorek plavání Veronika Sochová.