Jejich řádění se nevyhnula také budova staré radnice. „Bohužel nám zničili zbrusu nové vstupní dveře do budovy staré radnice, které nás stály více než 50 tisíc korun,“ řekl tajemník karvinského magistrátu Roman Nogol.

Karvinští radní nemají pro počínání vandalů se sprejem v ruce pochopení. „Postříkali i další tři naše objekty v centru. Řekl bych, že přesně věděli, komu domy patří. Opravy budou náročnější právě proto, že jde o památkové objekty,“ shrnul Nogol.

Podle ředitele městských strážníků se jako již tradičně sprejeři zaměřili na hezké budovy. „Málokdy vidíte, že by byly počmárany budovy ve špatném stavu. Mladíci se bohužel vzhlížejí v zachovalých budovách,“ uvedl ředitel strážníků Petr Bičej. Odstraňování škod je tradičně nákladnou položkou, především v době zmítané ekonomickou krizí. „V téhle době bychom opravdu měli peníze vynakládat například na opravy cest a chodníků a ne na likvidaci vandalských pokusů,“ dodal tajemník magistrátu.

Zájmu vandalů se nevyhnul ani obloukový most v Darkově. Ten je za poslední léta již tradičně sprejery okupován. Město již muselo do jeho čištění vložit několik desítek tisíc korun. Naposledy zde řádili sprejeři letos v lednu, kdy způsobili škodu okolo třinácti tisíc korun.

„Most je tradičním místem, na které se sprejeři zaměřují. Zřejmě jim vyhovuje to, že je v dosti odlehlé části města,“ potvrdil ředitel strážníků. Ten dodal, že se muži v uniformách snaží sprejery chytat, ale je to velice složité. „Občas se nám to podaří, ale je to velice složité. Pokud je nechytíte přímo při činu, tak se jim to těžce dokazuje,“ dodal Bičej.