Záchrannou akci zamrzlých zvířat rozjeli hasiči 4. ledna v podvečer. Bohužel dvě se čtyř štěňat už byla mrtvá. Jen několik dnů staré fenky Jája a Pája bojovaly o život v domácí péči jedné z ošetřovatelek útulku. Právě jí vděčí dvojice zvířat za přežití. Není tedy divu, že předávání novým majitelům se neobešlo bez slz.

Původní zprávu o záchraně čtěte ZDE.

Přesto Šárka Benčíková věří, že si její svěřence berou k sobě do péče dobří lidé. „Dost jsem k nim přilnula. Vždyť k nim člověk vstával co pár hodin a bál se zda to zvládnou. Není mi jedno, kam tato štěňata půjdou, zaslouží si lepší osud, než je původně potkal. Snad to noví majitelé zvládnou a přijdou nám je jednou ukázat. Také jsem ráda, že se fenky nerozdělí,“ uvedla ošetřovatelka Šárka Benčíková.

Původně si přišel mladý pár do útulku pro jednoho psa. Když se ale dověděli o osudu fenek, věděli, že si je vezmou obě. „Myslíme, že to zvládneme, hodně jsme to zvážili. Máme velký byt, a tak budou mít i vlastní pokoj. Vzala jsem si teď dovolenou, aby si na nové prostředí zvykly. První den ale asi budou spát s námi v posteli. Jména dostanou Dejsi a Dixi,“ prozradili noví opatrovníci.

Vedoucí útulku Dagmar Poláková se přesvědčila, že štěňata by mohla jít opravdu do dobrých rukou. „Nedali bychom psy jen tak někomu. Tito lidé útulek několikrát navštívili, a to nás utvrdilo v tom, že opravdu mají zájem dát těmto štěňatům šanci na lepší život. Mám z toho dobrý pocit,“ řekla Dagmar Poláková.

V současné době je v útulku 66 psů a 6 koček. Celkově zařízením od otevření prošlo 155 psů. Největší odběr zvířat byl během Vánoc. V lednu došlo k útlumu, ale v únoru opět zájem lidí o pejsky z útulku vzrostl.

„Během týdne dáme do opatrovnictví někdy i sedm psů, a to je dobré. Hodně pomohlo rozjetí našich internetových stránek. Kontaktují nás lidé i z Brna, Ostravy a dokonce Slovenska. Měli jsme tady například hluchého bulteriéra, který neměl moc šancí najít nové majitele. Nakonec šel do rodiny, právě do Brna,“ doplnila vedoucí.

Útulek se chystá na počátek jara uspořádat den otevřených dveří pro veřejnost.