„Od ledna, tedy od předání staveniště, již byla provedena demolice starého altánu a zasypány staré protiletecké chodby. V současné době dělníci dokončují vodovodní a elektrické přípojky,“ uvedla mluvčí města Dorota Havlíková.

Staré a tmavé stromy zmizí a park se změní ve vlídnější prostředí. „Do poloviny roku by se tvář Masarykových sadů měla kompletně změnit. Starý, tmavý park se starými stromy a zarostlý křovím by se měl proměnit na světlé a svěží místo pro odpočinek, příjemnější především pro mladé rodiny. Hned naproti školní družiny vznikne nový koutek s atrakcemi pro děti, přibudou nové lavičky, obnovy se dočká i parková zeleň. Zcela novým parkovým prvkem bude zajímavě řešena fontána,“ popsal místostarosta Stanislav Folwarczny, na co se lidé mohou těšit.

Podle informací města by stavební firmy měly stihnout všechny práce do konce května. „Na červen je naplánováno slavnostní zpřístupnění parku i s nedalekou replikou bývalé kavárny Avion. Multikulturní centrum bude spravovat Městská knihovna a má sloužit především k pořádání přednášek, koncertů a výstav,“ upozornila Havlíková.

Proměna Masarykových sadů probíhá v rámci projektu Revitalpark 2010. Ten je společnou akcí obou Těšínů, polského i českého. Projekt kromě zmiňované úpravy parku a obnovení kavárny zahrnuje také rekonstrukci Mostu Družby. „Spolu s tím i výstavbu nového chodníku kolem multikulturní budovy Avion, spojujícího Nábřeží Míru s hraničním mostem. Most z roku 1953 získá nové osvětlení a zábradlí, opraví se také jeho povrch,“ uvedla českotěšínská mluvčí.
Velkou část z 1,25 milionu euro zaplatí Evropská unie. O další náklady se podělí státní a městská pokladna.