Ten se uskuteční v sobotu 20. března od 8 do 17 hodin na náměstí T. G. Masaryka naproti místní radnice a v nedalekém kině.

„Lidé si budou moci koupit symboly Velikonoc u stánkařů. Letos do Bohumína přijede osmdesát prodejců a řemeslníků. Protože jarmark by neměl být jen prodejním místem, ale také oslavou příchodu jara a blížících se Velikonoc, připravili jsme speciální velikonoční program s lidovými zvyky a tradicemi. Kromě pletení pomlázek se lidé mohou těšit na kováře či řezbáře přímo v akci, ti nejmenší budou zase moci obdivovat živá zvířátka u kašny a živá kuřátka ve foyeru kina. Pro děti bude v kině připravena speciální dílnička, kde si budou moci vyrobit velikonoční přáníčka, ozdoby nebo namalovat velikonoční vajíčko. Připravili jsme pro ně i nafukovací skákací hrad,“ uvedla vedoucí kultury a kina K3 Bohumín Radana Vozňáková.

Program začíná na náměstí v 9 hodin dopoledne a potrvá zhruba do 16 hodin. V jeho průběhu se návštěvníkům představí například folklórní soubor Vrtek, harmonikář a lidový vypravěč Eda Rakus, dětská cimbálovka Vrzuška z Vratimova nebo divadlo Křesadlo z Třince, které přiveze hned dvě pohádky pro děti.
Od 10 hodin se ti nejmenší návštěvníci mohou těšit na první pohádku pod širým nebem a to Velikonoce se zajíčky a od 14.30 hodin pak na pódiu uvidí pohádku Vodníčkové jaro. Program doprovodí také soutěže pro děti s jarní a velikonoční tématikou. „V kině nebude chybět ani tradiční promítání pro ty nejmenší. Na děti čeká promítání pohádky O Zoufálkovi. Promítat se v kině bude v 9, 11, 13 a 15 hodin. Vstupné na promítání je 30 korun,“ uvedla mluvčí Bohumína Lucie Balcarová.