Již tradičně bylo velmi rušno v dětské knihovně na Werichově ulici. Letošní noc byla opět plná her, malování, kreslení, čtení a jiných radovánek. Velkému zájmu se těšila vědomostní soutěž zaměřená na literaturu z oblasti poezie, humoru, strašidel a podobně. Nechybělo ani dobrodružství. Malí čtenáři se vydali v doprovodu knihovnic před jedenadvacátou hodinou do lesoparku Stromovka, kde měl údajně strašit a pojídat děti nějaký netvor. Vše nakonec dobře dopadlo a noční výlet zamířil k řece Lučině, kde je čekala stezka odvahy.

Při návratu cestou do knihovny usnula malá Dorotka Tomášková a stejně jako v minulém roce se stala spáčem roku. Po návratu program pokračoval obvyklým předčítáním pohádek a hrůzostrašných hororů. Kolem půlnoci děti postupně zalehávaly do svých spacáků a četly nebo se bavily. Největší výdrž měl Aleš Neisner. Do říše snů se odebral v sobotu ve čtyři hodiny a pět minut.

Ranní budíček začal po sedmé hodině. „Noc s Andersenem se vydařila. Atmosféra byla úžasná. Děti se dobře bavily,“ konstatovala přítomná nocležnice Eva Sedláčková, šéfredaktorka dětského časopisu Pojď si hrát. Spokojenost neskrývala ani vedoucí knihovny Dana Kochová.

„Zájem o kouzelnou noc byl stejně jako v předchozích letech opět velký. Omezením jsou pouze naše kapacitní možnosti. Myslím si, že je to dobrá propagace dětské četby,“ uvedla knihovnice.