„Výměna oken a zateplení domů v majetku města v ulici Kysucká 8 a 10 proběhne během příštích tří měsíců. V plánu jsou i revitalizace dalších domů, které městu sice nepatří, ale opravou projdou také,“ uvedl místostarosta Českého Těšína Stanislav Folwarczny.

Řidiči z ulic Čáslavská a Svibická se letos ve druhé polovině roku dočkají nového systému parkování. „Jde o střed sídliště, kde projektanti v minulosti nepomysleli na rozvoj automobilismu a potřeby majitelů aut. Nyní se tyto nedostatky v uzavřené zástavbě řeší velmi složitě.

V ulici Čáslavská vznikne místo nevyužívaného hřiště nové parkoviště s 24 místy,“ popsal Folwarczny. V ulici Svibická zase bude rozšířena stávající komunikace a změní se i nynější systém podélného parkování na kolmé. „Poté zde bude celkem 38 parkovacích míst, z nichž pět bude vyhrazeno pro tělesně postižené,“ upozornil Stanislav Folwarczny.

Po rozšíření komunikace a zavedení nového systému parkování se změní charakter zprůjezdnění této ulice. „Bude širší pruh pro bezproblémový průjezd aut. Pohodlněji tudy projedou i vozidla záchranné služby nebo popeláři,“ doplnil místostarosta.

Rekonstruovat by se měl také chodník v okolí prodejny Marie a schody na náměstíčko v dolní části Svibice. „Letos budou probíhat také projektové práce a stavební řízení například na revitalizaci veřejného prostranství v lokalitě Okružní. Obnovou tam projde místní zeleň, chodníky a parkoviště,“ dodal Folwarczny. O prostředky na tyto investice město požádalo Ministerstvo pro místní rozvoj.