Na návštěvníky čekají některé novinky. „Druhohorní faunu DinoParku obohatí dvojice robotických deset metrů dlouhých Mamenchisaurů. Tento model býložravého ještěra dokáže hýbat krkem, hlavou, čelistí a ocasem a dokonce dokáže na návštěvníka i mrkat. Dalším přírůstkem je šest metrů dlouhý a tři metry vysoký Parasaurolophus, rovněž robotický,“ uvedl Jiří Machálek z firmy, která DinoPark provozuje.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

Poprvé bude k vidění také úplná kostra druhohorního zvířete, kterým je méně známý býložravec Shunosaurus. Šest metrů dlouhá kostra je složena z více než stovky různých kůstek a je skutečným unikátem mezi modely.

Jednou z hlavních novinek bude DinoExpres, speciální vlak pro 70 návštěvníků, kteří se mohou přojet i těmi místy DinoPakrku, kam by se pěšky nedostali.

„Během patnáctiminutové jízdy uvnitř DinoParku objeví další nové modely, jako např. třicetimetrového Seismosaura, kterému projedou pod obrovitým krkem, Apatosaura kladoucího vejce i stádo Stegosaurů,“ dodal Machálek s tím, že předpokládaný začátek provozu Dinoexpresu je 1. května.

Během velikonočních svátků má DinoPark otevřeno denně, do konce dubna pak pouze o víkendech. Od května bude až do října otevřeno každý den.