Co se týče masových sportů jako je fotbal nebo hokej, mají sportovci v Orlové odpovídající zázemí, u těch menších sportů, které často volí rekreační sportovci, je ale nabídka chudší.

„Na to jak je Orlová malá je tady neskutečné množství restaurací a heren, ale bohužel žádné sportovní centrum. Společně s kamarádkou jezdíme do Bohumína, abychom si mohly zahrát badminton a squash. Je to škoda, protože starší i mladší lidé by rádi trávili volný čas jinak než u televize,“ adresovala svou výtku na orlovskou radnici Lenka Czakanová.

To, že centrum pro rekreační vyžití podobné například tomu v nedaleké Karviné ve městě chybí, si uvědomují i lidé na orlovské radnici. „Podobný sportovní komplex pro zmíněné sporty tady opravdu chybí. V současnosti jsou stávající školní tělocvičny a hala téměř maximálně využity činností sportovních klubů, takže o této potřebě víme,“ potvrdil místostarosta města Radislav Mojžíšek.

Kam si tedy mají zajít ti, kteří se sportu věnují jen příležitostně?

„Stále slyšíme, že mladí nic nedělají, nesportují a jen se potulují a chodí po restauracích. Já se ale vůbec nedivím, vzhledem k nedostatku sportovišť,“ dodala Czakanová. Orlovští radní slibují, že by se v příštích měsících a letech měla situace zlepšit.

„Víceúčelová hala by měla vzniknout v příštích dvou letech v místě bývalé výtopny na IV. etapě. Areál si od města pronajala společnost Kompakta, která s ním má právě tyto záměry. V současnosti se vyřizují stavební povolení, dokumentace a další náležitosti,“ přislíbil lepší budoucnost Mojžíšek s tím, že další sportoviště by navíc mohlo vyrůst v areálu Obchodní akademie v Orlové.