Soutěžící dívky jsou už v Havířově, kde pilují to, co se na předchozích soustředěních naučily. V plném proudu jsou také práce na přípravě pódia a zkouší se i veškerá technika.

Stejně jako loni, tak i letos nebude soutěžící dvanáctka absolvovat jednotlivě volné disciplíny, ale představí se společné ve Vyučovaví hodině Vládi Hrona. Název napovídá, na co se mohou diváci těšit.

„Společné vystoupení děvčat se nám minulý rok osvědčilo a můžeme říct, že jsme tím navázali novou tradici, která dělá program dynamičtější,“ přiblížil na středeční tiskové konferenci jednu z finálových disciplin za pořadatele Libor Lenčo.

Akci pořádá Klub přátel školy a Městské kulturní středisko. Letos je věnována městu k jeho 55. výročí založení. Galavečer začne v 19 hodin a v programu se předatví první Česko Slovenská SuperStar Martin Chodúr, Těžkej Pokondr, Vladimír Horn, TK Akcent Ostrava a úřadující Miss ČR Aneta Vignerová. K vidění budou modely návrhářek Beaty Rajské a Ireny Jankové, programem bude provázet Jan Čenský.

Mezinárodní punc dodají soutěži dívky z Polska a Slovenska. Dívky budou soutěži o tituly Miss Reneta, Miss foto, Miss úsměv a Miss internet.