Kromě už přidělených osmi milionů by měli zastupitelé uvolnit na dubnovém jednání dalších třicet milionů v rámci rozdělování přebytku hospodaření za loňský rok. „Rozhodli se tak s ohledem na stav některých komunikací ve městě, na jejichž stavu se podepsala tuhá zima,“ zdůvodnila mluvčí magistrátu Šárka Swiderová.

Nejhorší situace je na dvou místech v Karviné-Novém Městě. „Ulice Na Vyhlídce (za gymnáziem) a U Bažantnice dostanou zcela nový asfaltový povrch. Stejně tak ulice Čsl. armády mezi lázněmi a ZŠ Mendelova, a poté část ulice Žižkovy, mezi ulicemi Rudé armády a kruhovým objezdem u Kauflandu,“ přiblížila Swiderová.

V okrajové části města se s opravami dostane také na ulice Olšiny a Hlíny. Ale ani to není všechno. Realizovat se budou i dlouhodobě plánované opravy na ulici Zakladatelské, úsek na ulici Havířské mezi halou házené a vlakovým nádražím. Na tyto opravy je vyčleněno zhruba dvacet milionů korun.

V rámci celého okresu je v Karviné situace zřejmě nejhorší. Ostatní města už také mají situaci zmapovánu a peníze na opravy by jim měly stačit. „Nejhorší je situace Na Zátiší, v ulici Polní a Odlehlá. Předpokládáme, že nás ty letošní opravy vyjdou na jeden milion korun, s čímž se v rozpočtu na letošní rok počítalo,“ uvedla mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Podobná situace je v Havířově. Komunikace ve správě města prý na tom jsou po letošní zimě lépe než v předcházejících letech. „Již během zimy jsme prováděli opravy výtluků, což nás přišlo asi na milion korun. Celkem máme v rozpočtu na běžnou údržbu komunikací sedm milionů a dalších deset milionů korun na plošné opravy, což je částka dostačující,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

V Bohumíně bude letos na opravy městských chodníků a cest zapotřebí zhruba deset milionů korun. „Vloni jsme do oprav vložili necelých osm milionů korun. V letošním roce bude nutné navýšit rozpočet na opravy komunikací, a to o 5,5 milionu korun,“ řekla mluvčí města Lucie Balcarová.