Právě tato kriteria nejlépe splňovala dvacetiletá Těrličanka Kateřina Kubačková, nová Miss Academia 2010. Je to její již v pořadí druhý titul miss, když v roce 2007 byla v Olomouci vyhlášená nejhezčí dívkou léta. Ve Zlíně prošla s přehledem všemi soutěžními disciplínami. Úvodní choreografií, rozhovorem s moderátorem, promenádou v plavkách i šatech a také volnou disciplínou.

„Z vítězství mám samozřejmě velkou radost, ale získaný titul nic nemění na mém dosavadním způsobu života. Hlavní prioritou je pro mě nadále studium. Chci úspěšně absolvovat obor management v neziskovém sektoru na Ostravské univerzitě. Pak se ukáže co dál,“ svěřila se královna krásy a intelektu.

Všestranná dívka vedle účasti na soutěžích má celou řadu koníčků a zálib. „Věnuji se rekreačně tenisu, plavání a v zimě lyžování. Rada cestuji, sleduji filmy a chodím do Havířova fandit na fotbal,“ prozradila o sobě vysokoškolačka.

Po skončení finálového klání a splnění nezbytných povinností si novopečená Miss dala v rodinném kruhu odpočinek, přitom ale nezapomněla ani na přípravu do školy.

Soutěž Miss Academia pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Tématem letošního 14. ročníku byla antika. V tomto duchu se nesla i atmosféra na slavnostním galavečeru v Městském divadle Zlín.