VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavbu Lidlu u nemocnice protesty nezastaví

Orlová - Jako o hotovém hovoří zástupci města v souvislosti s plánovanou stavbou obchodního řetězce v bezprostřední blízkosti orlovské nemocnice.

4.5.2010 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Petr Syrovátka

Smlouva je prý uzavřena a město již nemá možnost situaci měnit. O tom, zda lidé v Orlové Lidl opravdu potřebují, nechtěl starosta Jiří Michalík v rozhovoru polemizovat. Důležité podle něj je pouze to, že plánovaná stavba není v rozporu s územním plánem města.

V jaké fázi je záměr prodeje pozemků na ploše současného parkoviště poblíž nemocnice? Je již definitivní, že zde bude stát obchodní řetězec?

„Zastupitelstvo města Orlové rozhodlo letos v únoru o uzavření kupní smlouvy s odkládacími podmínkami na předmětný pozemek. Záměr prodeje byl vyvěšen na úřední desce, což znamená, že občané i uchazeči měli možnost se k tomuto záměru vyjádřit. Smlouva je uzavřena a město tak nemá možnost tuto situaci změnit, aniž by porušilo právní řád tohoto státu.“

Proti stavbě obchodního řetězce se zvedl odpor ze strany provozovatelů menších obchůdku a některých obyvatel Orlové, jejichž názor zaštítil pan Dlabaja. Co říkáte na argument, že by velký řetězec zničil živnost zdejších drobných živnostníků a na petici, pod kterou se podepsalo přes tisíc lidí?

„Pokud jde o tu petici, platí standardní postup, a tak petici předloží odbor životního prostředí pro nejbližší zasedání Rady města. Ta poté zaujme stanovisko, které dnes nelze předjímat. Co se týče argumentu ohrožení živností drobných živnostníků výstavbou nákupního centra, zastáváme názor, že město Orlová nemá zákonný nástroj pro to, aby ovlivnilo, co vlastník pozemku na něm postaví. To obzvlášť, když je jeho záměr v souladu s územním plánem města, který takový záměr dokonce předjímá. Toto stanovisko panu Dlabajovi potvrdila i vedoucí odboru výstavby Městského úřadu Orlová. Myslíme si, že trh by měl být otevřen všem subjektům bez omezení, a to v souladu se zákonem.“

Potřebuje skutečně Orlová další potravinový market, jakým je Lidl?

„Využití pozemku primárně určuje územní plán rozvoje města Orlové, který byl naposledy schválen Zastupitelstvem města Orlová po rozsáhlém procesu připomínkových řízení v únoru 2009. Při platném a účinném územním plánu nemůže město říci, že chce, aby na jeho území nebylo postaveno něco, co není v rozporu s tímto plánem a tak je možné, že kdyby tam nestál Lidl, bude tam stát něco jiného a budeme opět řešit, je-li nutné, aby tam stálo právě toto.“

Autor: Petr Wojnar

4.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Ondřej Bláha má v Havířově jen vítěznou bilanci.

Příchod Bláhy? Trefa do černého

Zachráněný strom má na zámku diplom v rámečku

Protože přežil svou jistou smrt, dostal diplom jako Strom hrdina, který teď visí u vstupu do havířovského zámku.

OBRAZEM: Vítání občánků se opět těšilo velkému zájmu

V neděli 22. října dopoledne se v obřadní síni na Zámku konalo v pořadí 14. letošní vítání nejmenších občánků města Havířova.

Bohumín se dál veze na úspěšné vlně

Páté vítězství z šesti posledních zápasů vybojovali fotbalisté Bohumína v duelu 12. kola divize. Domácí naměrovali ke třem bodům za výhru 2:1 proti Šternberku góly Jakub Ptáček se střídajícím Martinem Opicem, na což až v úplném závěru odpověděl hostující Smrček.

Andrea Babišová z Bohumína: Největší radost z podoby jmen měl šéf marketingu ANO

/ROZHOVOR/ Kandidovala za hnutí ANO na osmém místě. Stala se nejúspěšnější kandidátkou své strany v okrese. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení