Shodou okolností všechna v Karviné-Novém Městě. Zarostlá trávou, neudržovaná a bez většího praktického zájmu majitelů. Loni v létě Deník zjišťoval plány majitelů – ale pohyb vpřed je téměř neznatelný. Ani po roce se téměř nic nezměnilo.

Bývalé fotbalové hřiště za ubytovnou Předvoj patří společnosti RPG Byty. Místo, kam lidé chodí venčit psy a zahodit smetí, je zarostlé trávou. A i když je zahrnuto do městského plánu revitalizace, v nejbližší době se s místem nic dělat nebude.

„Zatím sice existuje několik nápadů, co s hřištěm, ale jsou ve velmi surovém stavu rozpracovanosti, takže je velice předčasné o nich mluvit. Protože se ještě mohou změnit,“ uvedl mluvčí společnosti Petr Handl.

Kolem bývalého házenkářského hřiště pod ubytovnou Majáček zase roste betonová zeď. Majitel hřiště, Tělovýchovná jednota Baník 1. máj, tak chce zabránit tomu, aby se sem stahovali bezdomovci, narkomani a podobná individua.

„Nechceme uzavřít hřiště veřejnosti, bude sem povolen vstup. Ale jen jedním místem, abychom měli lepší přehled, kdo sem chodí a pobývá,“ řekl místopředseda klubu judistů TJ Baník 1. máj Karviná Lukáš Prokop. Zeď tak nahradí někdejší plot, který rozkradený skončil ve sběrně.

Karvinští judisté na hřišti v létě absolvují letní přípravu, kromě toho si sem chodí po večerech hrát děti z okolí. Úprava terénu nebo ochozů je zatím hudbou vzdálené budoucnosti.

„Zatím na to nemáme peníze, i když je sháníme a žádáme o dotace. Ani u zdi není jisté, zda bude hotová letos, záleží na financích, protože jednota potřebnou částku zatím pohromadě nemá.

Havířovské firmě Gascontrol patří hřiště poblíž ZŠ Cihelní. „Hřiště chceme prodat. Už jsme kupce měli, bohužel z prodeje sešlo, takže hledáme další zájemce,“ uvedl ekonomický ředitel firmy Jiří Folwarczny. Až pokud by se hřiště prodat nepodařilo, firma dle něj zváží případné využití místa a jeho úpravu.