Investoři už vyřizují stavební povolení a park by chtěli otevřít už příští rok.

„Doufáme, že potřebné formality zajistíme co nejrychleji, letos začneme stavět a příští rok v létě už si zde budou hrát děti,“ řekl David Kaluža, který upozorňuje na to, že podobný areál v Havířově dětem chybí.

V areálu bude postaveno hřiště na nohejbal a plážový volejbal. Prostor bude přístupný lávkou nad letní bobovou dráhou zn. Weigand a bude oddělen záchytnými sítěmi. Děti budou mít k dispozici také řadu atrakcí. Projekt zahrnuje například lezeckou stěnu, lanovou dráhu, skluzavky, šestimístnou klecovou trampolínu nebo bungee trampolínu.

Největší pozornost asi vzbuzuje letní bobová dráha, jejíž celková délka bude okolo 250 metrů. „Dráha se skládá ze segmentů z nerezového plechu osazených do konstrukce z ocelových profilů. Šířka koryta dráhy je 1,5 metru. Pro jízdu budou používány jedno nebo dvousedadlové vozíky na gumových kolečkách s brzdovou pákou,“ přiblížil jednu z atrakcí Kaluža.

Zábavní park bude oplocen a přístup do něj bude zpoplatněn. Na ploše zábavního parku budou provedeny příslušné inženýrské sítě, zpevněné plochy a potřebné sadové úpravy. V současnosti je v prostoru areálu už postaven objekt restaurace se sjezdem a parkovištěm. Investor chce tímto krokem rozšířit nabídku sportovně zábavních aktivit zaměřenou na rodiče s dětmi. „Chtěli jsme, aby byl náš projekt zanesen do Investičního plánu rozvoje města (IPRM), ale příslušná komise nás do něj nezařadila. V Havířově je v tomto směru pochopení pro psí útulek, ale na děti se nemyslí,“ dodal trochu znechuceně Kaluža.

Město opravdu tento projekt do IPRM nezařadilo. Vedení radnice se odvolávalo na momentální stav a možnost odčerpání financí, které by potom mohly chybět na jiné, už připravené projekty.

„Výbor, který se tímto problémem zabýval, návrh jednohlasně zamítl. Museli bychom totiž vyřadit jiný projekt, a to se nikomu nezamlouvalo,“ uvedl náměstek pro místní rozvoj Zdeněk Osmanczyk.