Podle prognóz meteorologů však bude znovu pršet ze čtvrtku na pátek. „V terénu by měly zasahovat jednotky ze Šunychlu, Skřečoně, Záblatí, Starého Bohumína, Kopytova i z Vrbice.Během čtvrtkase dobrovolní hasiči zaměří čerpání vody v místní části Nová Ves,“ uvedla Balcarová.

O víkendu pak budou hasiči zasahovat u bývalé Rybeny, kde kvůli čerpání počítají s dočasným odstraněním plotu tamního areálu. Vodu by tak měli odvádět také z lokalit Na Výsluní a Na Chalupách. V sobotu a v neděli se bude čerpat také v parku Petra Bezruče a v Rafinérském lesíku.

Zatímco v těchto chvílích vykukuje mezi mraky sluníčko, dobrovolní hasiči v Petrovicích stále likvidují včerejšího následky vylití Petrůvky, která zalila okolí dřevěného kostela v Dolních Marklovicích, Pustky, silnici vedoucí k hraničnímu přechodu v Závadě a okolí fotbalového hřiště Lokomotivy Petrovice. „Kluci čerpají vodu hlavně na Pustkách a lidem rozvážejí dezinfekci a smetáky, co nám zbyly z humanitární pomoci, kterou jsme dostali před 14 dny,“ uvedl velitel sboru dobrovolných hasičů Dolní Marklovice Tomáš Klenk.