Mnozí řidiči dopravní značky nerespektují a platí za to často pokuty. Téměř každou hodinu se najdou jedinci, kteří si chtějí zkrátit cestu a klidně jedou v protisměru a složitě se pak vyhýbají ostatním účastníkům silničního provozu.

„Od počátku června zde dopravu na žádost města monitorujeme a je pravdou, že jsme zde už kvůli nerespektování jednosměrného provozu rozdali více než sto pokut,“ uvedl ředitel městské policie Bohuslav Muras, z čehož je patrné, že řidiči zde opravdu pravidla silničního provozu porušují často.

Najdou se i tací, kteří si nevšimli, že se zde situace změnila a jednosměrku prostě nezaregistrovali.

„Jezdím sem za známou řadu let a vůbec nevím, že je zde jednosměrná ulice. A kde byla značka? Dole u zastávky? Tak to je ostuda, ale já ji vůbec nezaregistrovala a jela jako vždy. Ještě že tu nebyla policie. A přitom jsem si říkala, proč tu stojí takhle odstavená auta,“ řekla jedna z řidiček, která se svým automobilem jela několik set metrů v protisměru, aniž by to tušila.

Strážníci budou situaci nadále bedlivě mapovat, takže řidiči by si proto měli dát raději pozor a dopravní značky respektovat.